Implanty zębów: ile kosztują? Czy cena usługi ma znaczenie?
Utrata nawet jednego zęba to poważny problem pod względem estetyki, komfortu, a przede wszystkim zdrowia. Współczesna stomatologia oferuje jednak skuteczne metody naprawy uzębienia. Najbardziej zaawansowaną jest implantologia. Implanty znakomicie imitują naturalne zęby, są komfortowe i trwałe. Ile kosztują? Czy cena jest wyznacznikiem jakości? Sprawdź!
Czym są implanty zębów?
Implanty to najbardziej zaawansowana metoda uzupełniania braków zębowych. W ten sposób można uzupełniać zarówno pojedyncze, jak i rozległe braki. Implant to drobna śruba, którą wszczepia się w szczękę w miejsce korzenia. Gwarantuje to trwałe połączenie z kością. Następnie do implantu mocowana jest odpowiednio dobrana korona, która imituje naturalny ząb. Można go również wykorzystać jako podstawę mostu lub stabilizator protezy ruchomej.
Implanty wykonuje się z tytanu. Dzięki temu łatwo integrują się z tkanką kostną pacjenta i przejmują funkcję naturalnych korzeni. W efekcie zapobiegają zanikowi kości i mają dożywotnią trwałość.
Kto może skorzystać z implantów stomatologicznych?
Implanty mogą być stosowane w przypadku braków w uzębieniu spowodowanych rozmaitymi przyczynami – nawet u osób, u których występuje całkowite bezzębie. Dzięki implantom można zrekonstruować nawet stare ubytki, które doprowadziły już do zaniku kości u pacjenta. Przeciwwskazań do ich stosowania jest niewiele. Ponadto są bardzo bezpieczne – przyjmują się bez najmniejszych problemów u ok. 95% pacjentów. Do najważniejszych zalet implantów zębowych należą:
- odporność na próchnicę,
- brak konieczności ingerencji w strukturę i budowę zdrowych zębów,
- wyeliminowanie zaniku tkanki kostnej w miejscu ubytku zęba,
- dożywotnia wytrzymałość,
- znikome ryzyko odrzucenia przez organizm pacjenta,
- komfort czucia porównywalny do naturalnego uzębienia.
Mogą one być stosowane u osób dorosłych, z całkowicie ukształtowaną szczęką. Górna granica wieku do stosowania implantów nie istnieje.
Ile kosztują implanty zębów i od czego zależy ich koszt?
Ze względu na stopień zaawansowania tej technologii założenie pojedynczego implantu to koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Nie uwzględnia on jednak niezbędnych konsultacji, badań i leczenia. W zależności od ich ilości i zakresu ostateczny koszt przeprowadzenia całego procesu będzie indywidualny dla każdego pacjenta. Na wstępie przeprowadza się tomografię komputerową, a na jej podstawie lekarz ocenia warunki danego pacjenta do wszczepienia implantu lub implantów. Cena nie uwzględnia też odbudowy protetycznej (korony) osadzanej na implancie. Ponadto, jeśli potrzebna jest np. rekonstrukcja kości czy podniesienie zatoki szczękowej, całkowite koszty leczenia będą wyższe.
Dlaczego ceny wszczepienia implantów różnią się pomiędzy gabinetami? Koszt usługi zależy przede wszystkim od stosowanych materiałów. Wpływ na jej wysokość ma też doświadczenie lekarzy.
Implanty zębowe – czy cena ma znaczenie?
Wiele osób zainteresowanych wszczepieniem implantów poszukuje najtańszych ofert, obawiając się wysokich kosztów. Trzeba jednak pamiętać, że dobrze wykonany implant jest inwestycją na całe życie. Dlatego cena nie powinna być czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego gabinetu. Chcąc móc cieszyć się pięknym uśmiechem i przede wszystkim zdrowiem na długie lata, warto wybrać stomatologa z dużym doświadczeniem i specjalizacją w implantologii oraz chirurgii stomatologicznej. Ważne, aby oferował kompleksową usługę wraz ze wstępnym badaniem w kierunku przeciwwskazań oraz przygotowaniem drobiazgowego planu leczenia.
Chcesz naprawić swoje uzębienie u prawdziwych specjalistów, w komfortowych warunkach i w rozsądnej cenie? Sprawdź ofertę Kliniki Platinum we Wrocławiu. Umów się na konsultację i poznaj wszystkie szczegóły.